Caritas Archidiecezji Białostockiej Nr konta: 66 1240 5211 1111 0000 4931 3527
Caritas Potrzebującym
KRS 0000269579

„Kilometry Dobra”

„Kilometry Dobra” to ogólnopolska akcja mająca na celu pobicie rekordu Guinnessa oraz zebranie funduszy na realizację celów organizacji biorących w niej udział.

Caritas Archidiecezji Białostockiej w ramach kampanii Kilometry Dobra już po raz trzeci zbiera fundusze na pomoc dzieciom i młodzieży uzależnionym od narkotyków i środków psychoaktywnych. Aby nasi młodzi podopieczni mogli w bezpiecznych i godnych warunkach odbywać swoją roczną terapię, niezbędne jest dokończenie prac remontowych budynku Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień „Metanoia”. Na te 12 miesięcy, które są czasem leczenia i powrotu do życia w trzeźwości, placówka staje się ich drugim domem. Chcemy zapewnić naszym podopiecznym jak najlepsze warunki do życia, tak aby czuły się tu bezpiecznie i domowo.

W dwóch poprzednich edycjach kampanii Kilometry Dobra zebraliśmy 491 000 złotych, które w całości przeznaczyliśmy na remont ośrodka „Metanoia” – była to prawie połowa sumy potrzebnej do uratowania placówki. Aktualnie budynek w stanie surowym czeka na wykończenie wnętrz oraz wyposażenie. Liczy się każda złotówka. Dołóż swoje metry dobra!
Pomóż nam osiągnąć wymarzony cel i wspieraj dzieci i młodzież w powrocie do zdrowia i trzeźwego życia.

Tego samego dnia organizacje partnerskie w każdym z uczestniczących miast podejmują próbę ułożenia nieprzerwanego ciągu z monet o nominale 1 zł na odcinkach o długości 77 km w celu pobicia Rekordu Księgi Guinnessa. Obecnie Rekord Guinnessa należy do austriackiej organizacji BG/ BORG Kirchdorf an der Krems, która 9 grudnia 2011 roku ułożyła ciąg o długości 75,24 km składający się z miliona jednocentówek euro.